Zákaznícka podpora (Po - Pia: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdny

Akú podlahu do fitness či posilňovne?

O prednostiach gumovej podlahy ako ideálneho riešenia pre posilňovne nikto nepochybuje. Gumová podlaha skvele tlmí vibrácie posilňovacích strojov, nárazy činiek a pritom vznikajúci hluk. Pri cvičení zmierňuje dopady, čím šetrí kĺby a znižuje riziká zranenia. Navyše je protišmyková a poskytuje účinnú izoláciu od chladného podkladu. Vďaka týmto prednostiam gumová podlaha výrazne prispieva ku komfortu návštevníkov fitness.

Pokiaľ hľadáte gumovú podlahu do fitness centra či vlastnej posilňovne, máte na výber z viacerých možností. Poďme si ich priblížiť.

1. Gumové fitness dosky SF1050 a SF1100

Gumové (gumové) fitness dosky SF1050 a dosky SF1100 sa používajú ako pochôdzne plochy posilňovní aj ako podložky pod posilňovacie stroje a dopadová plocha na cvičenie s činkami.

Písmená „SF“ znamenajú, že doska je vyrobená zo zmesi gumového granulátu SBR, gumovej drásaniny a polyuretánového spojiva. Čísla „1050“ a „1100“ označujú hodnotu objemovej hmotnosti dosky v kg/m³.

Rozdiel medzi doskou SF1050 a SF1100 sa prejavuje predovšetkým v odolnosti. Doska SF1100 je tvrdšia a pevnejšia. Na využitie vo fitness však doska SF1050 plne dostačuje.

Dosky SF1100 sú skutočne mimoriadne húževnaté. Odolávajú najtvrdším nárazom, vode, chemikáliám, mrazu, vetru aj extrémnym výkyvom teplôt. Dosky SF1100 sa používajú na zimných štadiónoch ako pochôdzne plochy a ako podlaha pod lavičkami av šatniach hokejistov. Cení sa tu predovšetkým to, že odoláva ostrie korčúľ, ale súčasne ich netupí.

Rozmery dosiek

Dosky dodávané firmou FLOMAT sa vyrábajú v štyroch výškach. Čím je doska vyššia, tým viac absorbuje nárazy. Úmerne s tým však rastie jej cena. Na bežné použitie vo fitness centre či posilňovni postačuje výška 0,8 cm, prípadne 1 cm. Vyššie dosky ďalej zvyšujú komfort pri cvičení. Obvyklým rozmerom dosiek je dĺžka 198 cm a šírka 98 cm.

Inštalácia dosiek

Dosky SF1050 a SF1100 môžete voľne pokladať na podlahu. V prípade, že budú ležať tzv. „odo steny k stene“, nie je nutné ich fixovať. Inak je vhodné použiť polyuretánové prostriedky.Polyuretánové spojivo slúži na celoplošné lepenie, polyuretánové fixačné lepidlo zase na lepenie jednotlivých dosiek k sebe, prípadne na bodové prilepenie dlaždice k podlahe.

2. Modulárne gumové fitness dlaždice

Modulárna dlažba použitá ako podložka pre sekciu vo fitness
Modulárna dlažba použitá ako podložka pre sekciu vo fitness
Vďaka puzzle zámkovému systému sa dlažba rýchlo skladá.
Vďaka puzzle zámkovému systému sa dlažba rýchlo skladá.
Schema napojenia dlaždíc modulárnej dlažby s tromi variantmi dlaždice
Schema napojenia dlaždíc modulárnej dlažby s tromi variantmi dlaždice

Modulárne gumové fitness dlaždice sa vyrábajú aj z materiálu SF1050 a SF1100. Vynikajú teda rovnakou odolnosťou ako dosky.

Rozmery dlaždíc

Dlaždice máte k dispozícii v dvoch veľkostiach. Väčšie sa vyrábajú v rozmere 98,6×98,6 cm (SF1100), alebo rozmeru 95,6×95,6 cm (SF1050), menšie potom v rozmere 47,8×47,8 cm (SF1050). Každá modulárna fitness dlažba ponúka tri varianty dlaždíc podľa umiestnenia vo výslednej dlažbe: stred, kraj a roh.

Inštalácia dlaždíc

Pri pokládke sa dlaždice jednoducho skladajú do plochy ako puzzle. Podlahu s nimi zložíte v priebehu niekoľkých hodín. Rovnako ako pri obdĺžnikových doskách nie je lepenie potrebné, ale je možné.

Mobilita

Výhodou modulárnej fitness dlažby je to, že ju môžete kedykoľvek rozložiť, predniesť, pohodlne uskladniť a potom zložiť kdekoľvek inde. Tiež je možné preskladať iba časť podlahy. Alebo dlaždice použiť na pokládku podlahy zložitého nepravidelného tvaru.

3. Farebné varianty fitness podláh

Obohatenie o jednu farbu
Obohatenie o jednu farbu
Obohatenie o dve farby
Obohatenie o dve farby
Iný farebný variant
Iný farebný variant

Základným variantom fitness podlahových dosiek a modulárnej dlažby vyrobených z SF1050 a SF1100 je čierna farba. Obohatenie o ďalšie farby je docielené pri výrobe vsypom farebného granulátu z gumy EPDM. Štandardný vsyp je 10% farebného granulátu pri jednej farbe, alebo 5+5% farebného granulátu pri dvoch farbách.

Vo výsledku máte na výber z mnohých farebných prevedení. Viac sa o jednotlivých farbách dozviete priamo v popise produktov. Tam nájdete aj vzorkovník s uvedením kódov pre objednanie určitého odtieňa.

V prípade vášho záujmu vyrobíme aj podlahovú fitness dosku s vyšším obsahom EPDM granulátu, a to aj za použitia viacerých farieb granulátu. Tieto možnosti konzultujte s naším špecialistom. Cenu vám stanovíme individuálne v závislosti od finálnej objednávky.

Farby EPDM ŠTANDARD : Červená RED 000, Zelená MAY GREEN 410, Sivá LIGHT GREY 380, Modrá SKY BLUE 180, Žltá YELLOW 200.

Farby EPDM PREMIUM: Oranžová ORANGE 550. Pieskovo žltá EARTH YELLOW 570, BLUE GREY 100, Tyrkysovo modrá TURQUOISE BLUE 540, Modrá TEAL 580, Tmavo modrá CAPRI BLUE 150, Tmavo modrá CAPRI BLUE 150, Tmavo modrá CAPRI BLUE 150 Béžová BEIGE 210, Hnedá BROWN 280, Fialová PURPLE 340, Biela PEARL 290, Tmavosivá Slate GREY, Žltá EGGSHELL, Čierna BLACK, Zelená RESEDA GREEN, Zelená Platina GREEN, Zelená Signal GREEN.

4. Kombinácia SF1050 alebo SF1100 a antivibračné gumy

Na reze dlaždice Sandwich je zrejmé zloženie z dvoch materiálov.
Na reze dlaždice Sandwich je zrejmé zloženie z dvoch materiálov.
Dosky Sandwich sú k dostaniu v niekoľkých farbách.
Dosky Sandwich sú k dostaniu v niekoľkých farbách.

Táto kombinácia je vhodná predovšetkým tam, kde treba čo najviac potlačiť hluk a vibrácie. Vo fitness sa využíva v miestach dopadových plôch na cvičenie s činkami alebo pod posilňovacie stroje.

Danú kombináciu materiálov môžete zakúpiť ako hotový produkt. Tým je fitness guma Sandwich . Jej vrchná časť je z fitness gumy SF1050 alebo SF1100, spodná časť potom z antivibračnej elastomérickej gumy S650 vyrobenej zo zmesi gumového granulátu SBR a polyuretánového spojiva. Gumu Sandwich môžete získať v troch rôznych výškach.

5. Alternatíva ku gumovým podlahám vo fitness

Dlažba Fortelock je k dostaniu v mnohých farbách.
Dlažba Fortelock je k dostaniu v mnohých farbách.
Fortelock Industry v malej domácej posilňovni
Fortelock Industry v malej domácej posilňovni

Guma (guma) nie je jediným vhodným materiálom pre fitness. Nie je od veci využiť plastovú podlahu. Zvlášť pokiaľ máte malú posilňovňu, kde cvičíte najčastejšie sami. V tom prípade nižšia schopnosť plastovej podlahy tlmiť zvuky až tak nevadí. Navyše k vlastnej podlahe býva človek šetrnejší, preto nevadí ani menšia odolnosť voči nárazom veľmi ťažkých činiek. Prednosťou plastovej podlahy je rýchla pokládka a výber zo širokej palety farieb. Tie je možné aj všelijako kombinovať a vytvoriť si tak podlahu s rôznymi vzormi.

Ako ideálnu plastovú podlahu do domácej posilňovne odporúčame dlažbu Fortelock Industry .

6. Ďalšie produkty a služby pre fitness

Tento článok sa venuje primárne fitness podlahovým doskám a modulárnej dlažbe z SF1050 a SF1100. Ponuka spoločnosti FLOMAT pre fitness centrá a posilňovne je ale oveľa širšia.

Začína kompletným podlahovým riešením pre fitness centrá a končí doplnky, ako sú napríklad podložky pod fitness stroje, podložky na cvičenie, fitness rohože, alebo gymnastické žinenky. Viac informácií o jednotlivých produktoch nájdete v sekcii Športoviská, ihriská, fitness, telocvične .

Neváhajte kontaktovať nášho špecialistu

Zaujalo vás niektoré z riešení? Máte neobvyklý problém, alebo si nie ste stále istí, ktorá podlaha je pre vás tá pravá?

Volajte: +420 734 570 901

Píšte: obchod@flomat.sk

  • poradíme vám
  • zoznámime vás s ďalšími druhmi podláh
  • navrhneme špeciálne riešenie pre vás
  • vytvoríme vám kalkuláciu
  • pri niektorých produktoch vám zašleme vzorky

Rady, tipy, inšpirácie

Radíme, rozdávame tipy, inšpirujeme. Prejdite si naše články a získajte nové informácie, načerpajte inšpiráciu!

Doprava a platba

+420 733 641 461

Copyright © 2017-2023 FLOMAT s.r.o., všetky práva vyhradené. Kopírovanie akéhokoľvek obsahu bez súhlasu autora stránok zakázané. Produkty posielame po celej Slovensku, napr.: Bratislava, Košice, Prešov, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Trnava, Martin, Trenčín, Poprad. Okrem Slovenska pôsobíme v týchto krajinách: AT, BE, BG, CZ, DE, DK, EE, HR, HU, LT, LV, NL, PL, RO, SE, SI, SK.
Internetový obchod, maloobchod, veľkoobchod. Produkty značky FLOMA®. Mapa stránok.
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.