Zákaznícka podpora (Po - Pia: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdny

Priemyselné čističe topánok a podrážok obuvi

Potrebujete vo vašej výrobe zaistiť hygienickú prevádzku a obyčajné mechanické čističe obuvi vám už nestačia? Potom potrebujete profesionálne riešenie. Tým sú priemyselné čističe. Práve ony dokážu v priemyselných a poľnohospodárskych priestoroch zaistiť čistotu aj pri veľkom pohybe osôb.

Ideálnym riešením pre vás sú produkty značky Heute. Táto tradičná nemecká značka patrí k svetovej špičke vo výrobe čističov topánok. Spoločnosť bola založená v roku 1905 v nemeckom meste Solingen. S výrobou kefových čističov topánok začala Heute po druhej svetovej vojne. Prvý model určený pre hotely bol vyrobený už v roku 1945. Od roku 1950 sa spoločnosť venuje výhradne výrobe čističov topánok a čističov podrážok obuvi.

Priblížme si jednotlivé modely štyroch kategórií priemyselných čističov obuvi značky Heute.

Elektrické kefové čističe topánok a podrážok na suché čistenie

Túto kategóriu čističov zastupuje modelový rad Solamat so štyrmi modelmi. Tie nesú označenie Solamat 90, Solamat 100, Solamat 150 a Solamat 200.

Základným modelom radu je Solamat 90. Tento čistič má celkom šesť kief. Štyri protibežné valcové kefy čistia podrážku. Dve kruhové kefy potom rotujú po oboch stranách okraja podrážok. Všetka špina padá do záchytnej zásuvky. Je ľahké ju vybrať a nečistoty z nej vyhodiť.

Základný model Solamat 90
Základný model Solamat 90
Solamat 100
Solamat 100
Solamat 150
Solamat 150
Mriežka filtra na Solamate 200
Mriežka filtra na Solamate 200

Solamat 100 je doplnený siedmou rotačnou kefou na očistenie hornej časti obuvi. Model Solamat 150 vychádza z modelu Solamat 100. Navyše má nádržku na politúru na vyleštenie očistenej obuvi. Solamat 200 vychádza aj z modelu Solamat 100. Navyše je vybavený zariadením na odsávanie a filtráciu nečistôt, ktoré je umiestnené v nadstavbe. Podtlakový systém nasáva nečistoty. Tie sa uvoľňujú do skrine a potom sa zachytia vo filtri. Čistý vzduch sa vypúšťa cez výstupnú mriežku v zadnej časti čističa.

Všetky modely Solamat sú dodávané v dvoch farebných prevedeniach.

Viac informácií o jednotlivých modeloch nájdete na odkazoch: Solamat 90 , Solamat 100 , Solamat 150 , Solamat 200

Elektrické kefové čističe topánok a podrážok na mokré čistenie

Tieto čističe využívajú vysoko účinné rotačné kefy s regulovaným prívodom vody a zariadením na pridanie dezinfekčných prostriedkov. Množstvo aplikovaného saponátu je možné nastaviť. Nádobou na saponát je umiestnená na ľahko dostupnom mieste. Ovládacia jednotka čističov sa inštaluje na stenu. Je tak chránená pred vlhkosťou a nečistotami.

Základný model Neptún SC 1 s vybratou nylonovou kefou
Základný model Neptún SC 1 s vybratou nylonovou kefou
Použitie integrovanej ručnej kefy s regulovateľným prívodom vody
Použitie integrovanej ručnej kefy s regulovateľným prívodom vody
Otvorený Neptún BC1 s bočnými kefami na čistenie vysokej obuvi
Otvorený Neptún BC1 s bočnými kefami na čistenie vysokej obuvi

Neptún SC1 je vybavený jednou rotačnou nylonovou kefou na očistenie podrážok a ďalej otvorom v spodnej časti na očistenie vrchnej časti obuvi. Na očistenie vysokých topánok alebo čižiem je možné využiť integrovanú ručnú kefu s regulovateľným prívodom vody.

Neptún BC1 je namiesto integrovanej kefy vybavený ďalšími dvoma bočnými nylonovými kefami pre očistenie vysokej obuvi. Tieto kefy sa zapínajú podľa potreby.

Viac informácií o jednotlivých modeloch nájdete na odkazoch: Neptun SC1 , Neptun BC1

Priechodné čističe podrážok obuvi

Túto triedu čističov zastupujú štyri modely radu StepGate. Sú to StepGate I, StepGate II a StepGate Dry.

K čisteniu podrážok obuvi dochádza mechanicky pri prechode čističom. Podrážky sa čistia kontaktom so šikmo usporiadanými kefkami. Zároveň sa podrážka obmýva tekutinou v nádrži čističa.

Čistiaca tekutina je priamo v stroji a nie je potrebný prívod vody. Po použití sa znečistená tekutina vypustí otvorom umiestneným na spodnej strane čističa.

Základný model StepGate I
Základný model StepGate I
Predĺžená verzia StepGate II
Predĺžená verzia StepGate II
StepGate Dry s plochou na vysušenie podrážok
StepGate Dry s plochou na vysušenie podrážok

Základný model StepGate I sa zmestí aj do užších priechodov. Model StepGate II má dvojnásobnú čistiacu plochu, čím dochádza k dôkladnejšej očiste podrážok. StepGate Dry vychádza z modelu StepGate II. Je rovnako veľký, ale polovica jeho čistiacej plochy je nahradená systémom DryPad na vysušenie podrážok. Jej základom je ultra absorpčná textília usadená na mriežke z nerezovej ocele. Textília aktívne odvádza vlhkosť z podrážok.

Viac informácií o jednotlivých modeloch nájdete na odkazoch: StepGate I , StepGate II , StepGate Dry

Elektrické priechodné čističe podrážok obuvi

Modely radu Neptún s označením Neptún SCS1 a Neptún HCS1 spĺňajú tie najvyššie požiadavky pre priechodné čističe podrážok obuvi. Využívajú systém rotačných kief s prívodom dezinfekčných prostriedkov. Na oboch koncoch týchto modelov sú svetelné čidlá. Jedno na automatické spustenie pri vstupe osoby na čistiacu plochu, druhé na zastavenie stroja pri opustení čistiacej plochy. Pre ešte lepšie čistenie sú oba modely vybavené nádobou na saponát, ktorého množstvo je možné nastaviť. Ovládacia jednotka čističov sa inštaluje na stenu. Je tak chránená pred vlhkosťou a nečistotami.

Neptún SCS1 s ovládacou jednotkou na stene
Neptún SCS1 s ovládacou jednotkou na stene
Neptún HCS1 s čističom rúk a turniketom
Neptún HCS1 s čističom rúk a turniketom
Čistič rúk
Čistič rúk

Neptún SCS1 je navrhnutý tak, aby sa vošiel vďaka svojim rozmerom aj do menších priestorov. Neptún HCS1 je navyše vybavený integrovaným čističom rúk. Umytie rúk je vyžadované ako automatický kľúč na otvorenie turniketu.

Viac informácií o jednotlivých modeloch nájdete na odkazoch: Neptún SCS1 , Neptún HCS1

Neváhajte nás kontaktovať

Zaujal vás niektorý z čističov? Máte neobvyklý problém, alebo si nie ste stále istí, ktorý čistič je pre vás najlepšie? Radi vám poradíme a pomôžeme vám s objednávkou.

Volajte: +420 734 570 901

Píšte: obchod@flomat.sk

Fotogaléria

Rady, tipy, inšpirácie

Radíme, rozdávame tipy, inšpirujeme. Prejdite si naše články a získajte nové informácie, načerpajte inšpiráciu!

Doprava a platba

+420 733 641 461

Copyright © 2017-2023 FLOMAT s.r.o., všetky práva vyhradené. Kopírovanie akéhokoľvek obsahu bez súhlasu autora stránok zakázané. Produkty posielame po celej Slovensku, napr.: Bratislava, Košice, Prešov, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Trnava, Martin, Trenčín, Poprad. Okrem Slovenska pôsobíme v týchto krajinách: AT, BE, BG, CZ, DE, DK, EE, HR, HU, LT, LV, NL, PL, RO, SE, SI, SK.
Internetový obchod, maloobchod, veľkoobchod. Produkty značky FLOMA®. Mapa stránok.
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.