Zákaznícka podpora (Po - Pia: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdny

Gumová antivibračná tlmiaca modulová puzzle rohož (roh) FLOMA UniPad S850 - dĺžka 95,6 cm, šírka 95,6 cm a výška 0,8 cm

Katalógové číslo: 88809215; popis a parametre...
Položka:rohož
Vlastnosť:antivibračná; modulová; puzzle; tlmiace
Materiál:gumový
Typ:roh
Šírka:šírka 95,6 cm
Dĺžka:dĺžka 95,6 cm
Výška:výška 0,8 cm
Model:S850; UniPad
Značka:FLOMA
Hmotnosť:6300 g
Množstvo skladom:25 a více
Predajná jednotka: ks
Dostupnosť:pozajtra u Vás
Predpokladaná expedície:zajtra
Budúci naskladnenia:v pondelok, 30. októbra

17,92 € bez DPH
21,51 €

Gumová antivibračná tlmiaca modulová puzzle rohož (roh) FLOMA UniPad S850 - dĺžka 95,6 cm, šírka 95,6 cm a výška 0,8 cm

Antivibračná tlmiaca modulová puzzle rohož FLOMA UniPad S850 z gumového granulátu je najlepšou voľbou ochrany proti vibráciám, chvením a tiež ako izolácia. Často je využívaná zákazníkmi, ktorí si chcú poskladať svoju antivibračnú rohož podľa svojich požiadaviek a nemohli si vybrať z ponúkaných rozmerových parametrov na trhu.

Gumová rohož zarovná drobné nerovnosti, ochráni napr. cvičebné pomôcky, náradie atď. pred možným poškodením a zároveň slúži ako izolácia.

Podložka je vyrobená zo zmesi gumového granulátu SBR a polyuretánového spojiva, čím je zaistená jej dlhá životnosť. Podložka sa skladá z niekoľkých dielov, ktoré sa jednoducho spoja pomocou puzzle zámkov (viď technický nákres v galérii). V prípade potreby je možné rozmer podložky zmenšiť či urobiť výrez, stačí použiť odlamovací nôž, prípadne akýkoľvek iný ostrý nôž.

V priloženej fotogalérii môžete vidieť využitie rohože ako antivibračnú tlmiacu podložku pod bazén. U vírivých bazénov a víriviek perfektne tlmí vibrácie.

Najčastejšie použitie

 • univerzálna tlmiaca, protihluková a antivibračná rohož
 • podkladová, dilatačná, deliaca a protišmyková rohož

Vlastnosti

 • antivibračné, tlmiace a protihlukové
 • izolácia od podlahy či zeme
 • tlmí nárazy a vibrácie
 • UV stabilný
 • odolné voči vlhkosti, teplote, prašnosti

Technické údaje

 • farba: čierna
 • materiál: gumový SBR granulát a polyuretánové spojivo
 • tvar: štvorec s puzzle zámky na dvoch stranách
 • typ: ROH
 • dĺžka: 95,6 cm
 • šírka: 95,6 cm
 • výška: 0,8 cm
 • objemová hmotnosť dosky: 850 kg/m³
 • teplotná stabilita: -30 až +80 °C
 • hmotnosť: cca 6,3 kg

Vysvetlenie dvoch možných rozdielnych typov povrchov

Pohľadová, vrchná strana podložiek (dosiek) je vždy rezaná a teda aj pohľadovo pekná, niekedy je proti svetlu vidieť mierne ryhovanie od rezania. Nepohľadová, spodná strana nemusí byť vždy rezaná (môže byť obalená spojivom) a môže teda mať mierne odlišný povrch ako pohľadová strana. Tento fakt nemá žiadny vplyv na funkčnosť ani kvalitu výrobkov a je to dané technológiou výroby. Pri pokládke je teda potrebné dosky najprv rozložiť na požadovanú plochu, uistiť sa, že všetky rezané/pekné strany sú otočené smerom nahor a naopak nepohľadové strany sú otočené smerom nadol . Až potom je možné dosky spojiť puzzle zámkom. Každú rohož je možné skompletizovať tak, aby všetky diely mali pohľadovú stranu hore. Viac viď odstavec venovaný inštalácii.

Pre predstavu sú v galérii produktu fotky s detailnými zábermi rozdielnych povrchov.

Inštalácia a údržba puzzle podložky pod bazén, vírivku

Podložky sú zasielané obvykle ako rola - jeden alebo viac balíkov. Pred inštaláciou je dobré podložky vybaliť a nechať ich samovoľne zrovnať na rovnom podklade mimo miesta, kde sa budú kompletovať. Pokiaľ by mali tendenciu sa stále stáčať do role, tak je potrebné ich na chvíľu zaťažiť, nech sa zrovnajú.

Plochu, kde sa má podložka skompletizovať treba zamiesť (odstrániť prípadné nečistoty, kamienky, apod.), pokiaľ ide o trávnik či hlinu, tak čo najlepšie porovnať do roviny .

Na túto plochu potom preneste jednotlivé diely puzzle podložiek a rozložte tak, aby všetky horné strany boli pohľadové viď odstavec vyššie "Vysvetlenie dvoch možných rozdielnych typov povrchov". Potom už len jednotlivé diely podložky spojíte puzzle zámkami a podložka je kompletná, pripravená na umiestnenie.

Pri puzzle podložiek väčších rozmerov obvykle využijete tieto typy puzzle podložiek: 4x roh , podľa rozmeru štvorca či obdĺžnika Xx okraj a pre vyplnenie stredu plochy Xx stred . Pokiaľ po zostavení podložky potrebujete upraviť finálny rozmer, podložku je možné zrezať odlamovacím nožíkom (pozor - orezané puzzle dielce už nebudú kompatibilné s ostatnými zo všetkých strán, pokiaľ sa malo časom rozobrať a znovu skladať). Na rovný rez použite vodiacu lištu.

Pokiaľ podložku na zimu budete rozoberať, je dobré ju očistiť vapkou a pred uskladnením nechať poriadne vyschnúť. Pokiaľ je podložka špinavá a je potrebné ju vyčistiť, použite bežne dostupné ekologické čistiace prostriedky a stredne tvrdú kefu.

Upozornenie

Podložka je vyrobená z gumy, ktorá má svoju typickú vôňu/zápach. Pri umiestnení podložky v interiéri môže byť niekoľko prvých dní cítiť guma. Tento zápach počas 3-15 dní (v závislosti na miestnych podmienkach) postupne zmizne/odvetra, než sa tak stane, odporúčame častejšie vetranie.

Doprava a platba

+420 733 641 461

Copyright © 2017-2023 FLOMAT s.r.o., všetky práva vyhradené. Kopírovanie akéhokoľvek obsahu bez súhlasu autora stránok zakázané. Produkty posielame po celej Slovensku, napr.: Bratislava, Košice, Prešov, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Trnava, Martin, Trenčín, Poprad. Okrem Slovenska pôsobíme v týchto krajinách: AT, BE, BG, CZ, DE, DK, EE, HR, HU, LT, LV, NL, PL, RO, SE, SI, SK.
Internetový obchod, maloobchod, veľkoobchod. Produkty značky FLOMA®. Mapa stránok.
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.