Zákaznícka podpora (Po - Pia: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdny

Malé gumové podložky a pásy na tisíc účelov

Oficiálne sa tieto gumy nazývajú gumové univerzálne podložky. Slovo univerzálne nemajú vo svojom názve náhodou. Môžu sa hodiť aj tam, kde by ste to od nich nečakali. Priblížme si, na čo všetko ich môžete použiť.

Vo veľkom pomôžu na stavbe

V stavebníctve majú gumové univerzálne podložky široké využitie. Primárne slúžia ako podložky rektifikačných terčov pod dlažbu alebo ako pružná separačná podložka medzi dvoma materiálmi. Typicky medzi podlahou a terasovými roštami, dlaždicami či doskami. Ich úlohou je zabrániť priamemu kontaktu terasového základu s podkladom. Tým pomáhajú utlmiť kročajový zvuk a vytvárajú medzi materiálmi medzeru, ktorá odvetráva podlahu.

Využitie gumovej podložky pri konštrukcii podlahy na terase.
Využitie gumovej podložky pri konštrukcii podlahy na terase.

Sú skvelým pomocníkom každého majstra

Univerzálna gumová podložka nesmie chýbať v dielni naozajstného majstra. Využijete ju na podloženie predmetov, do ktorých zabíjate klince alebo vŕtate. Obložíte nimi predmet, ktorý môže utrpieť pri uchytení do zveráka. Stretne sa vám na pracovnú dosku ako protišmyková podložka, ktorá navyše tlmí nárazy odkladaného náradia. Odlamovacím nožom ju ľahko orežete do akéhokoľvek tvaru ako súčasť vašich originálnych konštrukcií a mechanizmov. Ak by ste potrebovali hrubšiu gumovú podložku, potom si rovnakým spôsobom môžete ožíznuť antivibračnú gumovú podložku .

Keď ju máte v dome, tak sa počíta

Nemusíte práve stavať dom alebo niečo kotiť. Univerzálnu gumovú podložku využijete v každej domácnosti. Poslúži ako antivibračná podložka napríklad pod práčku, kompresor alebo čerpadlo, čím do istej miery nahradí antivibračné rohože. Pri väčších strojoch alebo tam, kde je žiaduce mať podloženú celú plochu stroja, však odporúčame využiť antivibračné rohože, ktoré sú na tieto účely vhodnejšie. Univerzálnu gumovú podložku využijete aj vo vašej posilňovni pod posilňovacie stroje, ako odkladaciu plochu na činky alebo ako podložku na cvičenie.

Gumová podložka tlmí vibrácie domácich spotrebičov.
Gumová podložka tlmí vibrácie domácich spotrebičov.

Na záhrade ochráni proti zemnej vlhkosti

Hnijú vám na záhrade od zeme drevené hrantíky? Stačí pod ne dať univerzálnu gumovou podložkou, ktorá vizuálne splynie s tmavou pôdou. Drevo na podložke preschne, a tým sa predĺži jeho životnosť. Rovnako tak môžete ochrániť od zeme palivové drevo. Univerzálnu gumovú podložku použijete mimo domu aj na vyrovnanie nerovného povrchu pri pokládke podlahy altánku alebo inej záhradnej stavby. Ak máte obytný automobil alebo príves, poslúži vám k nemu ako skvelá rohož. Pri príchode ju rýchlo rozložíte, pred odchodom zase rýchlo zrolujete a zbalíte.

Zamedzuje škodám pri transporte

Nemusíte mať práve expedičnú firmu. Stačí keď raz za čas prevážate niečo, čo sa môže pri prevoze poškodiť. Napríklad nábytok. Keď skrinky a police preložíte gumou, nebudú o seba narážať a pri náraze sa nepodrú. Podložka pod nábytkom navyše zabráni jeho pohybu. Má totiž protišmykové vlastnosti. Na tieto účely sú vhodnejšie skôr dlhšie podložky (pásy). Prepravované predmety môžete do gumy aj zabaliť, a tým ich ešte viac ochrániť. Takto môžete prevážať napríklad televízor alebo počítač. KLasicky sa univerzálna gumová podložka využíva aj na zamedzenie posunu paliet.

Gumové podložky zaistia paletu proti posunutiu.
Gumové podložky zaistia paletu proti posunutiu.

Odolný ekologický materiál, s ktorým sa ľahko zaobchádza

Univerzálne gumové podložky sa vyrábajú z recyklovaného gumového granulátu. Ide tak o ekologický výrobok. Má všetky vlastnosti typické pre odolné gumy. Dlhú životnosť aj v náročných vonkajších podmienkach: je vodeodolný, mrazuvzdorný, odolný voči UV žiareniu a teplotne stabilný. Manipulácia s gumou je jednoduchá. Rozmery si ľahko upravíte zrezaním pomocou odlamovacieho noža. Pokiaľ chcete docieliť rovný rez, odporúčame použiť vodiacu lištu.

Nakupujte na e-shope FLOMAT.cz

Neváhajte a objednajte si univerzálnu gumovú podložku na e-shope FLOMAT.cz Okrem univerzálnych podložiek ponúkame aj tlmiace, ochranné, podkladacie a vchodové podložky. Všetko za prijateľnú cenu as krátkym časom dodania.

Neváhajte kontaktovať nášho špecialistu

Máte neobvyklý problém, alebo si nie ste stále istí, ktorý produkt je pre vás ten najlepší?

Volajte: +420 734 570 901

Píšte: obchod@flomat.sk

  • poradíme vám
  • navrhneme špeciálne riešenie pre vás
  • vytvoríme vám kalkuláciu

Rady, tipy, inšpirácie

Radíme, rozdávame tipy, inšpirujeme. Prejdite si naše články a získajte nové informácie, načerpajte inšpiráciu!

Doprava a platba

+420 733 641 461

Copyright © 2017-2024 FLOMAT s.r.o., všetky práva vyhradené. Kopírovanie akéhokoľvek obsahu bez súhlasu autora stránok zakázané. Produkty posielame po celej Slovensku, napr.: Bratislava, Košice, Prešov, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Trnava, Martin, Trenčín, Poprad. Okrem Slovenska pôsobíme v týchto krajinách: AT, BE, BG, CZ, DE, DK, EE, HR, HU, LT, LV, NL, PL, RO, SE, SI, SK.
Internetový obchod, maloobchod, veľkoobchod. Produkty značky FLOMA®. Mapa stránok.