Zákaznícka podpora (Po - Pia: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdny

Dorazy: dvojnásobná ochrana

Dorazy sa využívajú predovšetkým v skladoch, prekladiskách a na nájazdových rampách. Uplatni sa všade tam, kde je potrebné ochrániť na jednej strane steny a rampy a na druhej strane kamióny a manipulačnú skladovú techniku. Pomocou dorazov výrazne znížite prípadné škody.

Dorazy na kamióny

Ochráňte kamióny a ich návesy, nákladné automobily a dodávky pred nárazmi do nakladacích rámp, prekladacích zariadení a iných prekážok. Použite na to vysoko odolné dorazy na kamióny. Inštalujú sa spravidla na zadnú časť automobilu alebo návesu.

Doraz na kamióne ochráni vaše auto kdekoľvek.
Doraz na kamióne ochráni vaše auto kdekoľvek.

Dorazy na rampy

K nárazom do rámp dochádza hlavne pri cúvaní. Kamióny a vysokozdvižné vozíky pritom môžu opláštenie rampy či prekladacieho zariadenia, napr. vyrovnávacieho mostíka, vážne poškodiť. Na utlmenie týchto nárazov slúžia dorazy na rampu. Primontujú sa jednoducho k stene.

Doraz na rampe.
Doraz na rampe.

EPDM guma, materiál, ktorý vydrží snáď všetko

Dorazy na kamióny aj dorazy na rampe sa obvykle vyrábajú z tvrdej EPDM gumy. Tento materiál sa vyznačuje vysokou odolnosťou nielen voči nárazom. Je odolný aj proti starnutiu a poveternostným vplyvom. Neublíži mu ani horúca voda, brzdové a chladiace kvapaliny, lúhy a kyseliny. Vydrží vám naozaj dlho a za ten čas vám ušetrí veľa peňazí za opravy.

Montáž a inštalácia dorazov

Dorazy pre kamióny a dorazy pre rampy majú podobnú konštrukciu. Sú vyrobené s dvoma až štyrmi vylisovanými otvormi na upevňovacie skrutky. Tie bývajú opatrené pozinkovanými podložkami. Na požiadavku môžete získať aj dorazy bez otvorov.

Inštalácia dorazov je veľmi jednoduchá. Jednoducho ich priskrutkujete vhodnými skrutkami k nosnej časti vozidla, návesu alebo k stene, ktorú chcete ochrániť. Upevňovacie skrutky ani kotvenie však nie sú súčasťou balenia.

Nakupujte na e-shope FLOMAT.cz

Na e-shope FLOMAT.sk si môžete zaobstarať dorazy na kamión a na rampe v niekoľkých rôznych tvaroch a veľkostiach. Pokiaľ máte záujem o dorazy bez predvŕtaných otvorov, uveďte to v poznámke pri zadávaní objednávky. Takto upravené dorazy nie sú skladom a ich dodaciu lehotu s vami budeme riešiť individuálne.

Neváhajte kontaktovať nášho špecialistu

Máte neobvyklý problém, alebo si nie ste stále istí, ktorý produkt je pre vás najlepšie?

Volajte: +420 734 570 901

Píšte: obchod@flomat.sk

  • poradíme vám
  • navrhneme špeciálne riešenie pre vás
  • vytvoríme vám kalkuláciu

Rady, tipy, inšpirácie

Radíme, rozdávame tipy, inšpirujeme. Prejdite si naše články a získajte nové informácie, načerpajte inšpiráciu!

Doprava a platba

+420 733 641 461

Copyright © 2017-2024 FLOMAT s.r.o., všetky práva vyhradené. Kopírovanie akéhokoľvek obsahu bez súhlasu autora stránok zakázané. Produkty posielame po celej Slovensku, napr.: Bratislava, Košice, Prešov, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Trnava, Martin, Trenčín, Poprad. Okrem Slovenska pôsobíme v týchto krajinách: AT, BE, BG, CZ, DE, DK, EE, HR, HU, LT, LV, NL, PL, RO, SE, SI, SK.
Internetový obchod, maloobchod, veľkoobchod. Produkty značky FLOMA®. Mapa stránok.