Zákaznícka podpora (Po - Pia: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdny

Ktorá podlaha je pre vás tá pravá?

Hľadáte vhodnú podlahu pre váš dom, sklad, výrobné priestory alebo exteriérovú plochu? Každé miesto a využitie kladie na podlahu špecifické požiadavky. Inými slovami: niekde sa hodí taká podlaha a inde onaká. Poďme si priblížiť, aké podlahy máte k dispozícii a kam sa hodia.

Plastové podlahové dosky

Plastové dosky formátu 120×80 alebo 80×60 cm sa obvykle využívajú na pokrytie stredne veľkých a veľkých plôch. Vďaka rozmeru dosiek je pokládka podlahy rýchla.

Plastová podlahová deska se zámkem
Plastová podlahová deska se zámkem
Využití ve skladu
Využití ve skladu
Plastové podlahové desky ve stáji
Plastové podlahové desky ve stáji

Robustné dosky znesú veľkú záťaž a nárazy. Sú tiež odolné voči poveternostným vplyvom, UV žiareniu a chemikáliám. Hodí sa preto aj do exteriérov. Rôzne dezény dodávajú doskám protišmykové vlastnosti.

Pre ľahšie prejazdy vozíkov a na prevenciu zakopnutia je možné dosky doplniť o nájazdové hrany .

Materiál : recyklovaný plast
Najčastejšie použitie : dielne, sklady, ošipárne, stajne pre ťažší dobytok, priemyselné priestory, garáže, pochôdzne plochy na hromadných akciách, dočasná ochrana podlahy, spevnenie terénu, zimné štadióny
Inštalácia : priskrutkovanie alebo nalepenie na pevný povrch, voľné položenie na spevnený povrch, najmä pokiaľ ide o dosky so zámkovým systémom

Plastové dlaždice Fortelock

Dlažba Fortelock sa vyrába vo variantoch s rôznou mierou odolnosti. Najodolnejšie varianty sú vhodné do dielní, skladov a priemyselnej výroby. Menej odolné varianty využijete napríklad do predajne alebo do technickej miestnosti v rodinnom dome.

Dlažba Fortelock Industry v garáži
Dlažba Fortelock Industry v garáži
Pokládka Fortelock Business v prodejně
Pokládka Fortelock Business v prodejně
Dlažba Fortelock XL v jídelně
Dlažba Fortelock XL v jídelně

Prednosťou dlažby Fortelock je farebná variabilita. Dlaždice môžete zakúpiť v rôznych farbách a podľa ľubovôle ich kombinovať a vytvárať z nich farebné vzory. Dlažba tak môže poslúžiť aj na dodržanie corporate identity vo vašom obchode alebo vo výrobe.

Dlažbu Fortelock ocenia všetci, ktorí nepodceňujú výsledný design podlahy. Dokonca sa vyrába vo variante so skrytými spojmi pre ešte čistejší vzhľad. Je tak vhodná aj do kancelárskych budov.

Vďaka puzzle zámkovému systému je pokládka tejto dlažby mimoriadne rýchla a jednoduchá. Možno ju realizovať svojpomocne. Relatívne malé dlaždice umožňujú pokládku s minimom odpadu aj na členitých pôdorysoch.

K dlaždiciam sa dajú prikúpiť nájazdy a rohové hrany .

Materiál : plast alebo recyklovaný plast
Najčastejšie použitie : garáže, sklady, dielne, priemyselné priestory, výstavné plochy, kancelárske priestory, predajne
Inštalácia : voľná pokládka na zarovnaný povrch, spojenie pomocou puzzle zámkového systému

Plastové dlaždice AvaTile

Plastový modulárny systém AvaTile je univerzálnou plastovou krytinou. Dodáva sa v dvoch prevedeniach, ktoré sa líšia mierou odolnosti. AvaTile Standard využijete do ľahko až stredne namáhaných priestorov. AvaTille Hard z tvrdého plastu potom do ťažko namáhaných priestorov s pojazdom vozidiel a manipulačnej techniky.

Barevná škála dlaždic AvaTile
Barevná škála dlaždic AvaTile
Využití v aquaparku
Využití v aquaparku
AvaTile jako obří šachovnice
AvaTile jako obří šachovnice

Vďaka modulárnemu prevedeniu sa oplatí túto dlažbu pokladať predovšetkým na menšie a členité plochy. Pokládka je obdobne rýchla a jednoduchá ako v prípade dlažby Fortelock. Zvládnete ju pokojne sami.

Dlaždice sú k dostaniu v niekoľkých farbách, ktoré je možné pri pokládke ľubovoľne kombinovať.

Dlažbu AvaTile je možné využiť aj ako materiál na stavbu obrích verzií niektorých stolných hier.

Materiál : plast
Najčastejšie použitie : interiér aj exteriér, ľahko, stredne aj ťažko namáhané priestory s pojazdom vozidiel a manipulačnej techniky
Inštalácia : voľná pokládka na zarovnaný povrch, diely sa spájajú plastovými spojkami, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou dodávky dlaždíc

Drevená a drevo imitujúca terasová dlažba

Dlažby s pravým drevom alebo s jeho imitáciou sú esteticky ideálne podlahy na terasu, balkón, lodžiu alebo okolie bazénov.

Dřevěná terasová dlažba v altánu
Dřevěná terasová dlažba v altánu
Modulární systém dřevěné terasové dlažby
Modulární systém dřevěné terasové dlažby
Plastová terasová dlažba kolem bazénu
Plastová terasová dlažba kolem bazénu

Drenážny systém na rube dlaždíc umožňuje plynulý odtok prebytočnej vody. Terasová dlažba sa ľahko a rýchlo pokladá vďaka zámkom na každej dlaždici. Najmä terasové dlažby vyrobené z polypropylénu nielen dobre vyzerajú, ale vyznačujú sa aj skvelými vlastnosťami a dlhou životnosťou.

Dokonalú harmóniu medzi estetikou a funkčnosťou ponúkajú podlahy kombinujúce špeciálne ošetrený drevený povrch a robustnú plastovú drenážnu základňu, ktorá zaisťuje dlaždicím stabilitu na každom povrchu.

Materiál : plast s dezénom imitujúcim drevo alebo kombinácia dreveného povrchu a plastovej drenážnej základne
Najčastejšie použitie : terasy, balkóny, lodžie, altány, záhradné chodníky, okolie bazénov, kúpaliská
Inštalácia : voľná pokládka na zarovnaný a spevnený povrch, spojenie dlaždíc zámkovým systémom

Gumové podlahy SF1050

Gumené (gumové) podlahy majú množstvo predností. Absorbujú skvele nárazy, tlmia vibrácie a zvuky a dobre tepelne izolujú. Vďaka tomu nachádzajú široké uplatnenie vo fitness, posilňovniach a rôznych športových a rehabilitačných zariadeniach. Tam slúžia jednak ako pochôdzne plochy, jednak ako podložky pod stroje, činky a pod.

Gumovou modulovou  podlahu lze rychle rozložit a složit jinde.
Gumovou modulovou podlahu lze rychle rozložit a složit jinde.
Podlahová guma jako jednolité podlaha ve fitness
Podlahová guma jako jednolité podlaha ve fitness
Některé gumové desky mají z každé strany jiný dezén
Některé gumové desky mají z každé strany jiný dezén

Pri cvičení pomáhajú tlmiť prípadné pády, čím znižujú riziko vážnych úrazov. Tlmením dopadov obmedzujú zaťaženie kĺbového aparátu. Chránia podlahu pred mechanickým poškodením činkami a redukujú hluk. Tlmí vibrácie posilňovacích strojov.

Gumové podlahy sú k dispozícii ako dosky alebo dlaždice s puzzle zámkovým systémom.

Materiál : guma
Najčastejšie použitie : posilňovne, fitness centrá, telocvične, športové centrá, ihriská
Inštalácia : lepenie alebo voľná pokládka na zarovnaný povrch, spojenie dlaždíc uľahčuje puzzle zámkový systém

Gumené podlahy v roliach

Tieto podlahy sa vyrábajú v dvoch základných typoch líšiacich sa dezénom. Prvým typom je gumová podlaha s kladivkovým profilom , druhým typom protišmyková podlahová guma s odtlačkom textilu . Druhý dezén je o niečo drsnejší a viac protišmykový.

Kladívkový dezén
Kladívkový dezén
Dezén s otiskem textilu
Dezén s otiskem textilu
Guma v rolích se prodává po kusech nebo v metráži
Guma v rolích se prodává po kusech nebo v metráži

Oba typy podlahy vynikajú protihlukovými a termoizolačnými vlastnosťami. Veľmi ľahko a rýchlo sa pokladajú. Sú nenáročné na údržbu a jednoducho sa čistia.

Vďaka týmto prednostiam nachádzajú široké využitie v priemyselnej a poľnohospodárskej výrobe. Vzhľad podlahovej gumy nie je vizuálne nijako atraktívny. V obytných interiéroch sa obvykle využívajú len ako skrytá izolačná vrstva kročajového hluku.

Materiál : guma
Najčastejšie použitie : dielne, dielenské prevádzky, garáže, sklady, koterce pre psov, ošipárne, stajne pre ťažší dobytok
Inštalácia : prilepenie alebo pribitie na zarovnaný povrch

Dopadová dlažba

Dopadová gumové dlaždice skvele tlmia nárazy a zvuky. Sú vyrobené z materiálov odolných voči poveternostným vplyvom a UV žiareniam. To zaisťuje ich dlhú životnosť aj v exteriéroch.

Dopadová dlaždice s puzzle zámkem
Dopadová dlaždice s puzzle zámkem
Dopadová dlažba na dětském hřišti
Dopadová dlažba na dětském hřišti
Spodní strana dopadových dlaždic umožňuje odtok vody
Spodní strana dopadových dlaždic umožňuje odtok vody

Najčastejšie sa používajú na plochy detských a viacúčelových ihrísk, telocviční a rekreačných zariadení. Tu plnia podobnú funkciu ako gumové podlahy vo fitness. Ponúkajú však ešte lepšiu ochranu pri doskokoch.

Okrem športovísk sa uplatňujú ako povrchy okolo balkónov, terás a bazénov. V týchto prípadoch sa využívajú ich protišmykové vlastnosti a to, že dobre tlmí kročajový hluk.

Materiál : guma
Najčastejšie použitie : detské ihriská, detské hracie kútiky, dopadové plochy pod herné prvky, balkóny, lodžie, kúpaliská, fitness centrá, vonkajšie posilňovne
Inštalácia : voľná pokládka na zarovnaný a spevnený povrch, spojenie dlaždíc zámkovým systémom

Čistiace zóny

Čistiace zóny slúžia na očistenie obuvi a zamedzenie prenosu nečistôt ďalej do interiéru. Podľa umiestnenia, zvoleného materiálu a zodpovedajúcej funkcie je možné čistiacu zónu rozdeliť do troch častí.

Vonkajšia čistiaca zóna (zóna I) býva obvykle umiestnená pred vstupom do budovy. Tvoria ju gumové a kefové rohože. Tie zaistia odstránenie hrubých nečistôt, ako sú bahno a sneh. Medzidverové či zádverie čistiacu zónu (zónu II) tvoria gumové, kefové, kobercové a textilné rohože. Tie zbavia obuv zvyšnej hrubej špiny, vody a prachu. Vnútorná čistiaca zóna (zóna III) tvorená textilnou rohožou zachytí zvyšnú vlhkosť a prach.

Ako už bolo spomenuté, čistiace zóny môžu byť gumové, kefové, textilné alebo kobercové. Existujú aj modulárne systémy, ktoré umožňujú na kovovej alebo plastovej základni všetky tieto materiály kombinovať a podľa potreby meniť.

Kartáčová plastová čistící zóna s hliníkovou lištou
Kartáčová plastová čistící zóna s hliníkovou lištou
Textilní čistící zóna
Textilní čistící zóna
Gumová čistící zóna před schodištěm
Gumová čistící zóna před schodištěm

Čistiace zóny môžu zaberať celú plochu vstupných priestorov alebo len vymedzené časti. Úlohu zohráva funkčné aj estetické hľadisko. Čistiace zóny môžu mať veľmi štýlové prevedenie a byť určujúcim prvkom interiérového designu. Široká ponuka produktov umožňuje nepreberné množstvo riešení a ich kombinácií. Bežnou praxou je aj výroba čistiacej zóny na mieru.

Materiál : guma, plast, textil
Najčastejšie použitie : všetky vonkajšie aj vnútorné vstupné priestory, prípadne priestory medzidverí/zádveria
Inštalácia
: lepenie alebo voľná pokládka na zarovnaný povrch, uloženie v úrovni podlahy do otvoru osadeného kovovým rámom

Priemyselné rohože

Priemyselné podlahy a pracovné rohože nachádzajú uplatnenie naprieč najrôznejšími prevádzkami.

Detail protiúnavové rohože
Detail protiúnavové rohože
Modulární olejivzdorná rohož v kuchyni
Modulární olejivzdorná rohož v kuchyni
Rub protiskluzové průmyslové rohože
Rub protiskluzové průmyslové rohože

Vo výrobných a montážnych firmách sa využívajú protiúnavové , protišmykové , olejovzdorné a antistatické rohože.

Antivibračné rohože a tlmiace dosky sa uplatňujú v stavebníctve ako súčasť konštrukcií alebo ako podložka strojov na tlmenie ich vibrácií.

Hygienické a dezinfekčné rohože sú nevyhnutné v zdravotníctve, v gastro odvetví a vo farmaceutickom priemysle.

Stále populárnejšie sú malé protiúnavové podložky pre stojace pracoviská v kancelárii.

Materiál : rôzne materiály a ich kombinácia: guma, plast, textil
Najčastejšie použitie : dielne, dielenské prevádzky, garáže, sklady, koterce pre psov, ošipárne, stajne pre ťažší dobytok
Inštalácia : voľná pokládka alebo lepenie na zarovnaný povrch

Neváhajte kontaktovať nášho špecialistu

Zaujalo vás niektoré z riešení? Máte neobvyklý problém, alebo si nie ste stále istí, ktorá podlaha je pre vás tá pravá?

Volajte: +420 734 570 901

Píšte: obchod@flomat.sk

  • poradíme vám
  • zoznámime vás s ďalšími druhmi podláh
  • navrhneme špeciálne riešenie pre vás
  • vytvoríme vám kalkuláciu
  • pri niektorých produktoch vám zašleme vzorky

Doprava a platba

+420 733 641 461

Copyright © 2017-2023 FLOMAT s.r.o., všetky práva vyhradené. Kopírovanie akéhokoľvek obsahu bez súhlasu autora stránok zakázané. Produkty posielame po celej Slovensku, napr.: Bratislava, Košice, Prešov, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Trnava, Martin, Trenčín, Poprad. Okrem Slovenska pôsobíme v týchto krajinách: AT, BE, BG, CZ, DE, DK, EE, HR, HU, LT, LV, NL, PL, RO, SE, SI, SK.
Internetový obchod, maloobchod, veľkoobchod. Produkty značky FLOMA®. Mapa stránok.
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.