Zákaznícka podpora (Po - Pia: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdny

Ktorá podlaha je pre vás tá pravá?

Hľadáte vhodnú podlahu pre váš dom, sklad, výrobné priestory alebo exteriérovú plochu? Každé miesto a využitie kladie na podlahu špecifické požiadavky. Inými slovami: niekde sa hodí taká podlaha a inde onaká. Poďme si priblížiť, aké podlahy máte k dispozícii a kam sa hodia.

Plastové podlahové dosky

Plastové dosky formátu 120×80 alebo 80×60 cm sa obvykle využívajú na pokrytie stredne veľkých a veľkých plôch. Vďaka rozmeru dosiek je pokládka podlahy rýchla.

Plastová podlahová doska so zámkom
Plastová podlahová doska so zámkom
Využitie v sklade
Využitie v sklade
Plastové podlahové dosky v stajni
Plastové podlahové dosky v stajni

Robustné dosky znesú veľkú záťaž a nárazy. Sú tiež odolné voči poveternostným vplyvom, UV žiareniu a chemikáliám. Hodí sa preto aj do exteriérov. Rôzne dezény dodávajú doskám protišmykové vlastnosti.

Pre ľahšie prejazdy vozíkov a na prevenciu zakopnutia je možné dosky doplniť o nájazdové hrany .

Materiál : recyklovaný plast
Najčastejšie použitie : dielne, sklady, ošipárne, stajne pre ťažší dobytok, priemyselné priestory, garáže, pochôdzne plochy na hromadných akciách, dočasná ochrana podlahy, spevnenie terénu, zimné štadióny
Inštalácia : priskrutkovanie alebo nalepenie na pevný povrch, voľné položenie na spevnený povrch, najmä pokiaľ ide o dosky so zámkovým systémom

Plastové dlaždice Fortelock

Dlažba Fortelock sa vyrába vo variantoch s rôznou mierou odolnosti. Najodolnejšie varianty sú vhodné do dielní, skladov a priemyselnej výroby. Menej odolné varianty využijete napríklad do predajne alebo do technickej miestnosti v rodinnom dome.

Dlažba Fortelock Industry v garáži
Dlažba Fortelock Industry v garáži
Pokládka Fortelock Business v predajni
Pokládka Fortelock Business v predajni
Dlažba Fortelock XL v jedálni
Dlažba Fortelock XL v jedálni

Prednosťou dlažby Fortelock je farebná variabilita. Dlaždice môžete zakúpiť v rôznych farbách a podľa ľubovôle ich kombinovať a vytvárať z nich farebné vzory. Dlažba tak môže poslúžiť aj na dodržanie corporate identity vo vašom obchode alebo vo výrobe.

Dlažbu Fortelock ocenia všetci, ktorí nepodceňujú výsledný design podlahy. Dokonca sa vyrába vo variante so skrytými spojmi pre ešte čistejší vzhľad. Je tak vhodná aj do kancelárskych budov.

Vďaka puzzle zámkovému systému je pokládka tejto dlažby mimoriadne rýchla a jednoduchá. Možno ju realizovať svojpomocne. Relatívne malé dlaždice umožňujú pokládku s minimom odpadu aj na členitých pôdorysoch.

K dlaždiciam sa dajú prikúpiť nájazdy a rohové hrany .

Materiál : plast alebo recyklovaný plast
Najčastejšie použitie : garáže, sklady, dielne, priemyselné priestory, výstavné plochy, kancelárske priestory, predajne
Inštalácia : voľná pokládka na zarovnaný povrch, spojenie pomocou puzzle zámkového systému

Plastové dlaždice AvaTile

Plastový modulárny systém AvaTile je univerzálnou plastovou krytinou. Dodáva sa v dvoch prevedeniach, ktoré sa líšia mierou odolnosti. AvaTile Standard využijete do ľahko až stredne namáhaných priestorov. AvaTille Hard z tvrdého plastu potom do ťažko namáhaných priestorov s pojazdom vozidiel a manipulačnej techniky.

Farebná škála dlaždíc AvaTile
Farebná škála dlaždíc AvaTile
Využitie v aquaparku
Využitie v aquaparku
AvaTile ako obria šachovnica
AvaTile ako obria šachovnica

Vďaka modulárnemu prevedeniu sa oplatí túto dlažbu pokladať predovšetkým na menšie a členité plochy. Pokládka je obdobne rýchla a jednoduchá ako v prípade dlažby Fortelock. Zvládnete ju pokojne sami.

Dlaždice sú k dostaniu v niekoľkých farbách, ktoré je možné pri pokládke ľubovoľne kombinovať.

Dlažbu AvaTile je možné využiť aj ako materiál na stavbu obrích verzií niektorých stolných hier.

Materiál : plast
Najčastejšie použitie : interiér aj exteriér, ľahko, stredne aj ťažko namáhané priestory s pojazdom vozidiel a manipulačnej techniky
Inštalácia : voľná pokládka na zarovnaný povrch, diely sa spájajú plastovými spojkami, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou dodávky dlaždíc

Drevená a drevo imitujúca terasová dlažba

Dlažby s pravým drevom alebo s jeho imitáciou sú esteticky ideálne podlahy na terasu, balkón, lodžiu alebo okolie bazénov.

Drevená terasová dlažba v altánku
Drevená terasová dlažba v altánku
Modulárny systém drevené terasové dlažby
Modulárny systém drevené terasové dlažby
Plastová terasová dlažba okolo bazéna
Plastová terasová dlažba okolo bazéna

Drenážny systém na rube dlaždíc umožňuje plynulý odtok prebytočnej vody. Terasová dlažba sa ľahko a rýchlo pokladá vďaka zámkom na každej dlaždici. Najmä terasové dlažby vyrobené z polypropylénu nielen dobre vyzerajú, ale vyznačujú sa aj skvelými vlastnosťami a dlhou životnosťou.

Dokonalú harmóniu medzi estetikou a funkčnosťou ponúkajú podlahy kombinujúce špeciálne ošetrený drevený povrch a robustnú plastovú drenážnu základňu, ktorá zaisťuje dlaždicím stabilitu na každom povrchu.

Materiál : plast s dezénom imitujúcim drevo alebo kombinácia dreveného povrchu a plastovej drenážnej základne
Najčastejšie použitie : terasy, balkóny, lodžie, altány, záhradné chodníky, okolie bazénov, kúpaliská
Inštalácia : voľná pokládka na zarovnaný a spevnený povrch, spojenie dlaždíc zámkovým systémom

Gumové podlahy SF1050

Gumené (gumové) podlahy majú množstvo predností. Absorbujú skvele nárazy, tlmia vibrácie a zvuky a dobre tepelne izolujú. Vďaka tomu nachádzajú široké uplatnenie vo fitness, posilňovniach a rôznych športových a rehabilitačných zariadeniach. Tam slúžia jednak ako pochôdzne plochy, jednak ako podložky pod stroje, činky a pod.

Gumovú modulovú podlahu je možné rýchlo rozložiť a zložiť inde.
Gumovú modulovú podlahu je možné rýchlo rozložiť a zložiť inde.
Podlahová guma ako jednoliate podlaha vo fitness
Podlahová guma ako jednoliate podlaha vo fitness
Niektoré gumové dosky majú z každej strany iný dezén
Niektoré gumové dosky majú z každej strany iný dezén

Pri cvičení pomáhajú tlmiť prípadné pády, čím znižujú riziko vážnych úrazov. Tlmením dopadov obmedzujú zaťaženie kĺbového aparátu. Chránia podlahu pred mechanickým poškodením činkami a redukujú hluk. Tlmí vibrácie posilňovacích strojov.

Gumové podlahy sú k dispozícii ako dosky alebo dlaždice s puzzle zámkovým systémom.

Materiál : guma
Najčastejšie použitie : posilňovne, fitness centrá, telocvične, športové centrá, ihriská
Inštalácia : lepenie alebo voľná pokládka na zarovnaný povrch, spojenie dlaždíc uľahčuje puzzle zámkový systém

Gumené podlahy v roliach

Tieto podlahy sa vyrábajú v dvoch základných typoch líšiacich sa dezénom. Prvým typom je gumová podlaha s kladivkovým profilom , druhým typom protišmyková podlahová guma s odtlačkom textilu . Druhý dezén je o niečo drsnejší a viac protišmykový.

Kladivkový dezén
Kladivkový dezén
Dezén s odtlačkom textilu
Dezén s odtlačkom textilu
Guma v roliach sa predáva po kusoch alebo v metráži
Guma v roliach sa predáva po kusoch alebo v metráži

Oba typy podlahy vynikajú protihlukovými a termoizolačnými vlastnosťami. Veľmi ľahko a rýchlo sa pokladajú. Sú nenáročné na údržbu a jednoducho sa čistia.

Vďaka týmto prednostiam nachádzajú široké využitie v priemyselnej a poľnohospodárskej výrobe. Vzhľad podlahovej gumy nie je vizuálne nijako atraktívny. V obytných interiéroch sa obvykle využívajú len ako skrytá izolačná vrstva kročajového hluku.

Materiál : guma
Najčastejšie použitie : dielne, dielenské prevádzky, garáže, sklady, koterce pre psov, ošipárne, stajne pre ťažší dobytok
Inštalácia : prilepenie alebo pribitie na zarovnaný povrch

Dopadová dlažba

Dopadová gumové dlaždice skvele tlmia nárazy a zvuky. Sú vyrobené z materiálov odolných voči poveternostným vplyvom a UV žiareniam. To zaisťuje ich dlhú životnosť aj v exteriéroch.

Dopadová dlaždica s puzzle zámkom
Dopadová dlaždica s puzzle zámkom
Dopadová dlažba na detskom ihrisku
Dopadová dlažba na detskom ihrisku
Spodná strana dopadových dlaždíc umožňuje odtok vody
Spodná strana dopadových dlaždíc umožňuje odtok vody

Najčastejšie sa používajú na plochy detských a viacúčelových ihrísk, telocviční a rekreačných zariadení. Tu plnia podobnú funkciu ako gumové podlahy vo fitness. Ponúkajú však ešte lepšiu ochranu pri doskokoch.

Okrem športovísk sa uplatňujú ako povrchy okolo balkónov, terás a bazénov. V týchto prípadoch sa využívajú ich protišmykové vlastnosti a to, že dobre tlmí kročajový hluk.

Materiál : guma
Najčastejšie použitie : detské ihriská, detské hracie kútiky, dopadové plochy pod herné prvky, balkóny, lodžie, kúpaliská, fitness centrá, vonkajšie posilňovne
Inštalácia : voľná pokládka na zarovnaný a spevnený povrch, spojenie dlaždíc zámkovým systémom

Čistiace zóny

Čistiace zóny slúžia na očistenie obuvi a zamedzenie prenosu nečistôt ďalej do interiéru. Podľa umiestnenia, zvoleného materiálu a zodpovedajúcej funkcie je možné čistiacu zónu rozdeliť do troch častí.

Vonkajšia čistiaca zóna (zóna I) býva obvykle umiestnená pred vstupom do budovy. Tvoria ju gumové a kefové rohože. Tie zaistia odstránenie hrubých nečistôt, ako sú bahno a sneh. Medzidverové či zádverie čistiacu zónu (zónu II) tvoria gumové, kefové, kobercové a textilné rohože. Tie zbavia obuv zvyšnej hrubej špiny, vody a prachu. Vnútorná čistiaca zóna (zóna III) tvorená textilnou rohožou zachytí zvyšnú vlhkosť a prach.

Ako už bolo spomenuté, čistiace zóny môžu byť gumové, kefové, textilné alebo kobercové. Existujú aj modulárne systémy, ktoré umožňujú na kovovej alebo plastovej základni všetky tieto materiály kombinovať a podľa potreby meniť.

Kefová plastová čistiaca zóna s hliníkovou lištou
Kefová plastová čistiaca zóna s hliníkovou lištou
Textilná čistiaca zóna
Textilná čistiaca zóna
Gumová čistiaca zóna pred schodiskom
Gumová čistiaca zóna pred schodiskom

Čistiace zóny môžu zaberať celú plochu vstupných priestorov alebo len vymedzené časti. Úlohu zohráva funkčné aj estetické hľadisko. Čistiace zóny môžu mať veľmi štýlové prevedenie a byť určujúcim prvkom interiérového designu. Široká ponuka produktov umožňuje nepreberné množstvo riešení a ich kombinácií. Bežnou praxou je aj výroba čistiacej zóny na mieru.

Materiál : guma, plast, textil
Najčastejšie použitie : všetky vonkajšie aj vnútorné vstupné priestory, prípadne priestory medzidverí/zádveria
Inštalácia
: lepenie alebo voľná pokládka na zarovnaný povrch, uloženie v úrovni podlahy do otvoru osadeného kovovým rámom

Priemyselné rohože

Priemyselné podlahy a pracovné rohože nachádzajú uplatnenie naprieč najrôznejšími prevádzkami.

Detail protiúnavovej rohože
Detail protiúnavovej rohože
Modulárna olejovzdorná rohož v kuchyni
Modulárna olejovzdorná rohož v kuchyni
Rub protišmykové priemyselné rohože
Rub protišmykové priemyselné rohože

Vo výrobných a montážnych firmách sa využívajú protiúnavové , protišmykové , olejovzdorné a antistatické rohože.

Antivibračné rohože a tlmiace dosky sa uplatňujú v stavebníctve ako súčasť konštrukcií alebo ako podložka strojov na tlmenie ich vibrácií.

Hygienické a dezinfekčné rohože sú nevyhnutné v zdravotníctve, v gastro odvetví a vo farmaceutickom priemysle.

Stále populárnejšie sú malé protiúnavové podložky pre stojace pracoviská v kancelárii.

Materiál : rôzne materiály a ich kombinácia: guma, plast, textil
Najčastejšie použitie : dielne, dielenské prevádzky, garáže, sklady, koterce pre psov, ošipárne, stajne pre ťažší dobytok
Inštalácia : voľná pokládka alebo lepenie na zarovnaný povrch

Neváhajte kontaktovať nášho špecialistu

Zaujalo vás niektoré z riešení? Máte neobvyklý problém, alebo si nie ste stále istí, ktorá podlaha je pre vás tá pravá?

Volajte: +420 734 570 901

Píšte: obchod@flomat.sk

  • poradíme vám
  • zoznámime vás s ďalšími druhmi podláh
  • navrhneme špeciálne riešenie pre vás
  • vytvoríme vám kalkuláciu
  • pri niektorých produktoch vám zašleme vzorky

Rady, tipy, inšpirácie

Radíme, rozdávame tipy, inšpirujeme. Prejdite si naše články a získajte nové informácie, načerpajte inšpiráciu!

Doprava a platba

+420 733 641 461

Copyright © 2017-2024 FLOMAT s.r.o., všetky práva vyhradené. Kopírovanie akéhokoľvek obsahu bez súhlasu autora stránok zakázané. Produkty posielame po celej Slovensku, napr.: Bratislava, Košice, Prešov, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Trnava, Martin, Trenčín, Poprad. Okrem Slovenska pôsobíme v týchto krajinách: AT, BE, BG, CZ, DE, DK, EE, HR, HU, LT, LV, NL, PL, RO, SE, SI, SK.
Internetový obchod, maloobchod, veľkoobchod. Produkty značky FLOMA®. Mapa stránok.