Zákaznícka podpora (Po - Pia: 8:00 - 16:00): +420 733 641 461

Košík je prázdny

Riešenie pre dopravcov a logistické centrá

Výstavba skladov, prekladísk a parkovísk a ich vybavenie predstavujú pre firmy nemalé výdavky. Každý majiteľ preto uvíta možnosti ako tieto investície ochrániť. Zvlášť počuje na tie riešenia, ktorých náklady sú zanedbateľné oproti možným škodám. Poďme si tieto relatívne lacné riešenia priblížiť.

Dorazy na rampy a nákladné vozidlá

Dorazy na rampy

Dorazy na rampu slúžia na tlmenie nárazu nákladných automobilov, vysokozdvižných vozíkov a prívesov k prekladacej rampe. K nehodám dochádza hlavne pri cúvaní. Vďaka inštalácii dorazov na rampu sa znižuje pravdepodobnosť poškodenia opláštenia a samotného prekladacieho zariadenia, napríklad vyrovnávacieho mostíka. Dorazy na rampu sú mimoriadne odolné voči starnutiu a klimatickým vplyvom. Sú teda vhodné aj pre vonkajšie nakladacie plošiny.

Gumené dorazy FLOXO sa vyrábajú z tvrdej EPDM gumy, a to v rôznych veľkostiach. V dĺžke od 10 cm do 50 cm, v šírke od 6 cm do 25 cm av hrúbke od 1,7 cm do 10 cm. EPDM guma sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči starnutiu, poveternostným vplyvom, horúcej vode, brzdovým a chladiacim kvapalinám, lúhom a kyselinám. Guma EPDM má rozsah pracovných teplôt od -50 do 150℃.

Dorazy na nákladné vozidlá

Dorazy na nákladné vozidlá plnia rovnakú funkciu ako dorazy na rampy. Tiež pomáhajú tlmiť nárazy. Len s tým rozdielom, že chránia primárne vozidlá, a to nielen pri cúvaní k rampe, ale aj kdekoľvek inde. Dorazy na nákladné vozidlá sa vyrábajú aj z mimoriadne odolnej EPDM gumy.

Od výrobcu bývajú dorazy obvykle opatrené vylisovanými otvormi pre upevňovacie skrutky. Otvory vystielajú pozinkované podložky. Inštalácia dorazov je veľmi jednoduchá. Jednoducho sa priskrutkujú vhodnými skrutkami k nosnej časti vozidla alebo návesu, ktorú treba ochrániť.

Spomaľovacie prahy (retardéry)

Vodič sa môže nechať ľahko uniesť rýchlou jazdou. Napríklad keď v rádiu počuje svoju obľúbenú napaľovačku. Na diaľnici to nemusí až toľko vadiť, ale čo treba v obytnej zóne! Pre spomalenie prevádzky a zvýšenie bezpečnosti je v týchto zónach nutné vykonať zmeny na vozovke. Stavebné úpravy sú možné, vyjdú však veľmi draho. Oveľa lacnejším riešením je inštalácia spomaľovacích prahov, tzv. retardérov.

Existuje niekoľko typov spomaľovacích prahov. Líšia sa hlavne výškou. Tá rozhoduje o tom, na akú rýchlosť musí vozidlo spomaliť. Typ s výškou 60 mm obmedzuje rýchlosť na 10 km/hod. Nižšia výška retardéra umožňuje rýchlejšiu jazdu.

Montáž spomaľovacích prahov na vozovku sa vykonáva pomocou nylonových hmoždiniek a nerezových skrutiek. Na celkové spevnenie sa môžu použiť oceľové tyče ako výstuhy.

Parkovacie dorazy

Parkovacie dorazy slúžia ako pomoc pri odhadovaní voľného miesta pri parkovaní osobných aj nákladných automobilov. Fungujú jednak ako vizuálne vodítko, jednak vytvárajú citeľnú mechanickú prekážku pri zastavovaní vozidla. Inštalujú sa pomocou skrutiek na vonkajšie alebo kryté parkovisko. Vďaka jednoduchosti inštalácie ich možno využiť aj na pozemky k rodinným domom.

Vodiace prahy

Vodiace prahy slúžia na najrôznejšie účely. Najčastejšie sa využívajú na pozemných komunikáciách pri opravách ciest a diaľnic na vytvorenie uzáver, obchádzok a zúženie vozovky. Je možné s nimi tiež vytvárať prekážky na ceste v areáloch firiem, v garážach či v obchodných centrách. Vyrábajú sa v niekoľkých farbách a prevedeniach, ktoré je možné kombinovať a tak zostavovať aj rôznofarebné vodiace prahy.

Vodiace prahy sa pokladajú voľne na zem, na podlahu alebo na vozovku. Jednotlivé diely sa spájajú pomocou zámku. Zakončením dielu je buď "samec" alebo "samica". Spojením koncových prahov je možné vytvoriť uzavretý celok, napríklad kruh.

Ochranné pásy, rohy a pätky

Spoločne s vodiacimi prahmi a parkovacími dorazmi je možné použiť ochranné pásy, pätky a gumové rohy. Ich úlohou je chrániť pred nárazom múry, skladové regály a ďalšie vybavenie.

Ochranné rohy

Ochranné gumové rohy chránia predovšetkým rohy a povrchy stien v garážach, prekladiskách, skladoch či v priemyselných a výrobných halách. Rohy sa vyrábajú z gumy EPDM, ktorá odolá aj tým najtvrdším nárazom. Tiež znáša výkyvy počasia a UV žiarenia. Nezpuchrí ani v extrémnych podmienkach. Je preto ideálnym riešením pre nástennú ochranu aj v exteriéroch. V prípade, že sú ochranné rohy vyhotovené vo výstražných farbách, slúžia tiež ako vizuálne vodidlá na vyznačenie trasy vozidiel a vysokozdvižných vozíkov.

Ochranné pásy

Rovnako ako ochranné rohy slúžia aj ochranné pásy na ochranu stien a na vymedzenie trás na prevádzku v garážach, prekladiskách, skladoch a pod. Hodí sa do interiéru aj exteriéru. Odolná guma EPDM utlmí aj ten najsilnejší náraz. Prípadné výstražné farebné prevedenie pásov zvýrazní prekážky, znížené profily aj nerovností stien. Profily majú predvŕtané otvory na pripevnenie k stene.

Ochranné pätky

Pri neopatrnom použití môže vozík alebo paleťák spôsobiť značné škody. Aby sa predišlo zničeniu regálov, uskladnených paliet, tovaru alebo strojov využívajú sa ochranné pätky. Ľahko a rýchlo sa inštalujú na miesta s najväčším rizikom kolízie s manipulačnou technikou. Ochranné pätky môžu mať rôzne tvary a spôsoby inštalácie.

Kovové ochranné pätky slúžia na trvalú ochranu predovšetkým regálových systémov a veľkých strojov. Jednotlivé zábrany sa dodávajú rozložené na 5 dielov. Zmontujú sa jednoducho tak, že sa diely zasunú do seba. V prípade poškodenia je možné ktorýkoľvek diel vymeniť za nový.

Protišmykové podložky

Protišmykové (tlmiace a antivibračné) podložky z gumy majú multifunkčné využitie pri preprave nákladu v kamiónovej, lodnej aj kontajnerovej preprave. Zvyšujú treciu silu medzi naloženými materiálmi. Znižujú tak potrebu upínacích popruhov na upevnenie nákladu. Podložky z gumy sa využívajú aj ako výplň medzi prepravovaným tovarom a ako podložka pod palety či pod voľne uložený náklad. Vo veľkej miere nachádza uplatnenie ako obalový materiál. Prepravovaný výrobok sa obloží zo všetkých strán, čím sa zamedzí jeho poškodeniu. Svoje nenahraditeľné miesto majú gumené obaly v priemysle – napríklad v automobilovom priemysle sa do nich balia náhradné diely, aby sa ochránili pred oderom.

Neváhajte kontaktovať nášho špecialistu

Zaujalo vás niektoré z riešení? Máte neobvyklý problém, alebo si nie ste stále istí, ktorá podlaha je pre vás tá pravá?

Volajte: +420 734 570 901

Píšte: obchod@flomat.sk

  • poradíme vám
  • zoznámime vás s ďalšími možnosťami ochrany
  • navrhneme špeciálne riešenie pre vás
  • vytvoríme vám kalkuláciu

Rady, tipy, inšpirácie

Radíme, rozdávame tipy, inšpirujeme. Prejdite si naše články a získajte nové informácie, načerpajte inšpiráciu!

Doprava a platba

+420 733 641 461

Projekt „Kreativní vouchery FLOMAT s.r.o.“ byl realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a ministerstva kultury.

Copyright © 2017-2024 FLOMAT s.r.o., všetky práva vyhradené. Kopírovanie akéhokoľvek obsahu bez súhlasu autora stránok zakázané. Produkty posielame po celej Slovensku, napr.: Bratislava, Košice, Prešov, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Trnava, Martin, Trenčín, Poprad. Okrem Slovenska pôsobíme v týchto krajinách: AT, BE, BG, CZ, DE, DK, EE, HR, HU, LT, LV, NL, PL, RO, SE, SI, SK.
Internetový obchod, maloobchod, veľkoobchod. Produkty značky FLOMA®. Mapa stránok.